Kamera Kurulumu

Kamera Sistemleri Ve Kamera Kurulumu

Tüm kamera sistemlerinin kurulması gerekir, ancak bir profesyonelin sizin için bir tane mi yükleyeceği yoksa kendiniz de mi yükleyeceğiniz size bağlıdır. Genel olarak, kendiniz kurulum daha ucuzdur, ancak profesyonel kurulum kolaydır. Her iki yöntemin de artıları ve eksileri var.


Profesyonel Kamera Montajı ve Kurulumu

 Kamera sistemleri kontrol paneli, profesyonel kurulumunun en iyi yanı, sisteminiz kurulurken arkanıza yaslanıp rahatlamanızdır. Genellikle, kamera sisteminizi sipariş etmek için aradığınızda, profesyonel yükleyici sizin için çalışır. Sistem kurulurken evde olabilirsiniz. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, bazı şirketler aradığınız gün evinize gelebilir, bu nedenle bekleme süreniz minimumdur. Profesyonel kamera montajı yaptırmanın diğer bir nedeni, bir profesyonelin deneyiminden yararlanmanızdır. Bir yükleyici, donanımınızın doğru ayarlandığından emin olabilir, sisteminizin içindeki ve dışındaki yollardan geçebilir ve size önerilerde bulunabilir.

 Profesyonel kurulumun avantajları olsa da, dezavantajı yoktur. Genellikle yükleme veya etkinleştirme ücretleri biçiminde daha büyük bir ön ödeme maliyeti vardır. Bir yükleyici mevcut olduğunda evde olacağınız bir zamanı planlamak da sakıncalıdır. Ayrıca, bir sistem profesyonel kamera kurulumu gerektiriyorsa ve yeni bir tesise taşınırsanız, ekipmanınızı taşımak veya hatta bazı ekipmanları geride bırakmak için ikinci bir kurulum ücreti ödemeniz gerekebilir.

 

 Kamera Sistemi Kurulum Çeşitleri

 İhtiyaçlarınızın bir şemasını yapın. Evinizin her santimetresini izlemek hem pahalı hem de verimsizdir, bu nedenle en çok hangi alanları izlemek istediğinize öncelik vermeniz gerekir. Evinizle ilgili kaba bir diyagram çizin veya planları yazdırın ve kameraları nereye yerleştirmek isteyebileceğinizi not edin. İşiniz bittiğinde, hiçbir şey tarafından engellenmediğinden ve mümkün olan en iyi görünümü sağladığından emin olmak için her yere göz atın.

 İhtiyaçlarınıza uygun doğru paketi satın alın. Her parçayı ayrı ayrı satın alabilirsiniz, ancak kamera sistemlerini satın almak genellikle daha ucuz ve daha kolaydır. En azından sisteminizde 1-3 kamera, dijital video kayıt cihazı ve güç kabloları bulunmalıdır. Geniş bir alanı izlemeyi tercih etmediğiniz sürece, duvara monteli kablosuz kameralar ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır.

 Alternatif olarak, kameralarınızı bireysel olarak satın alabilirsiniz. Ne kadar kameraya ihtiyacınız olduğunu öğrendikten sonra, hangi kameraları istediğinizi düşünmeniz gerekir. Bir ev gözetim sistemi birkaç yüz dolardan bine kadar bir fiyata mal olabilir, bu yüzden satın almadan önce ihtiyacınız olan kamera tipini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Tüm parçaları ayrı olarak satın alabilirsiniz, ancak tam bir gözetim seti satın almak genellikle daha ucuz ve kurulumu daha kolaydır.

 

 

Kamera Kurulumu